جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی عمل تغییر شکل بینی با هدف زیباسازی بینی و با حفظ عملکردهای طبیعی آن است. رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای تغییر شکل دادن است.

رینوپلاستی یا جراحی بینی به عملی گفته می شود که در آن، جراحی با در نظر گرفتن ملاحظاتی از قبیل عدم ایجاد مشکلات تنفسی، اقدام به زیباسازی و انجام تکنیک های جراحی پلاستیک و جراحی زیبایی بینی با هدف تغییر شکل و بهبود ظاهر بینی می نماید.

دلایل جراحی رینوپلاستی

افراد برای ترمیم بینی خود بعد از آسیب دیدگی ، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقض هنگام تولد ، یا به دلیل اینکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند ، جراحی زیبایی بینی انجام می دهند.
تغییراتی که ممکن است جراح شما از طریق جراحی زیبایی بینی به بینی شما وارد کند شامل موارد زیر است:

 1. تغییر اندازه
 2. تغییر زاویه
 3. صاف کردن برآمدگی بینی
 4. تغییر شکل نوک
 5. باریک شدن بینی

اگر می خواهید جراحی زیبایی بینی را برای به دست آوردن زیبایی صورت خود انجام دهید، باید منتظر بمانید تا استخوان بینی شما به طور کامل رشد کند.
برای دختران ، این حدود ۱۵ سالگی است. پسران ممکن است هنوز کمی بزرگتر شوند. اما اگر به دلیل اختلال در تنفس جراحی می شوید ، جراحی زیبایی بینی در سنین پایین تر قابل انجام است.

رینوپلاستی و انواع خدمات جراحی زیبایی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

عوامل موثر در نتیجه جراحی رینوپلاستی

به طور کلی نتیجه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد انتخاب جراح از مهم ترین مواردی است که شما باید مد نظر قرار دهید، زیرا تخصص و تجربه و تبحر ای که جراح در اختیار دارد می ‌تواند ناقص ترین بینی را به زیباترین شکل ممکن تبدیل نماید.

از این رو دقت در انتخاب جراح بسیار حائز اهمیت می باشد در موارد دیگر می ‌توان میزان تاثیرپذیری عوامل را مد نظر قرار داد عوامل مهمی مانند موارد زیر:

 • میزان انعطاف پذیری و جنس پوست

هرچه پوست صاف تر و زیباتر باشد و از انعطاف پذیری خوبی برخوردار باشد، تغییرات ایجاد شده درد تیغه بینی را به خوبی نشان می دهد و ظاهر بینی بعد از عمل بسیار زیبا و ایده آل خواهد شد.

 • نوع بینی

همانطور که می دانید نوع بینی در نتیجه آن تاثیر گذار خواهد بود، بنابراین تفاوت بسیاری در نتایج جراحی بر روی بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی وجود دارد.

به طور کلی بینی های استخوانی از ساختار محکم تر و غضروف های مقاومت ری برخوردار هستند که دست جراح برای ایجاد تغییرات بازتر خواهد بود.

 • وجود مشکلات ذاتی در ساختار بینی

در برخی از افراد به صورت ذاتی انحراف شدید در تیغه بینی و یا عدم تقارن در سوراخ ها وجود دارد که در طی جراحی بینی به صورت نسبی قابل درمان خواهد بود ،در صورتی که تفاوت سوراخ های بینی بسیار زیاد باشد ممکن است نتیجه عمل نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.

اگر مشکل قابل حل نباشد در مشاوره ها به شما اعلام می شود.

 • انتظارات متقاضی عمل رینوپلاستی

همانطور که بیان شد باید انتظارات منطقی از جراحی بینی داشته باشید .

بسیاری از افراد با مراجعه به مطب برای دریافت مشاوره و ویزیت قبل از عمل بینی تصویری از هنرپیشه ها و یا افراد مشهور به همراه دارند و انتظار دارند که بینی آنها به طور دقیق و کامل شبیه به تصویر مورد نظر جراحی بشود، اما باید بدانید که هیچ دوبینی شبیه به یکدیگر نخواهند شد.

زیرا ساختار بینی هر فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود، بنابراین طبیعی است که نتیجه جراحی بینی در افراد مختلف متفاوت باشد.

هر چه انتظار شما از نتیجه عمل منطقی تر باشد میزان رضایتمندی بعد از عمل بینی نیز بیشتر خواهد بود، در نظر داشته باشید که جراحی عمل بینی تمامی اقداماتی که برای زیباتر شدن چهره شما باشد را انجام می دهد و نسبت به فرم کلی صورت و استانداردهای زیبایی شناسی عمل جراحی زیبایی بینی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینو پلاستی

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به طور کلی، برای از بین بردن نواقص ظاهری یا عملکرد بینی و همچنین، بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام می‌گیرد.

ممکن است این نواقص از هنگام تولد یا به صورت ژنتیکی وجود داشته باشند و یا ناهنجاری‌های ناشی از آسیب، مانند شکستگی بینی باشند.

اگر این عمل را توسط یک پزشک با مدرک معتبر و تخصص در حوزه‌ی جراحی زیبایی انجام دهید، با از بین بردن نواقص، عوارض آن به حداقل می‌رسد.

علاوه بر این، عمل جراحی زیبایی بینی با محو کردن قوز بینی، بالا بردن متناسب نوک آن و بهبود حالت سوراخ‌های بینی در زیبایی صورت افراد تأثیر بسزای می‌گذارد.

با توجه به این تأثیرات، این نوع جراحی و تغییرات ایجادشده در صورت در پی انجام آن، با عکس بینی های عمل شده، روزبه‌روز تمای به انجام آن بیشتر می‌شود.

در ادامه، شما را با روند انجام این نوع عمل زیبایی آشنا می‌سازیم. لازم به ذکر است، جراحی زیبایی بینی در مورد عمل بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و عمل بینی فانتزی شامل ملاحظات مختلفی می‌‌شود.

سردرد و عمل زیبایی بینی
مطالعه کنید

انواع بینی

رینوپلاستی و انواع خدمات جراحی زیبایی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

به طور کلی انواع بینی را به دو گروه بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می کنند :

بیشتر بخوانید: انواع بینی، جراحی زیبایی بینی و انواع جراحی بینی

 • بینی گوشتی

بینی های گوشتی معمولا دارای پوست ضخیم تر می باشند ، در بینی های گوشتی معمولا پوست چرب بوده و پهنای آنها معمولا بین 8 الی 10 میلی متر می باشد و پره های بینی اغلب پهن می باشد .

در بینی های گوشتی به دلیل باقی گذاشتن خط برش نمی توان پوست را برداشت ، اما در بخش داخلی با برداشتن چربی ها می توان نوک بینی را نازک نمود .

 • بینی های استخوانی

بینی استخوانی به بینی های گفته می شود که روی پل بینی برآمدگی وجود دارد ، این برآمدگی به گونه ای است که سایر اجزاء صورت را تحت شعاع قرار می دهد .

در جراحی بینی های استخوانی برداشتن برآمدگی بینی انجام میشود ، دراین نوع بینی ها قوز پشت بینی را جراح بینی خوب از بین می برد و به اصلاح آن می پردازد .

مراحل عمل رینوپلاستی چگونه است؟

رینوپلاستی و انواع خدمات جراحی زیبایی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

مشاوره اولیه:

در اولین قرار ملاقات با جراح، باید انتظارات خود را از عمل جراحی و اینکه دوست دارید فرم بینی شما بعد از جراحی چطور باشد، به طور واضح توضیح دهید.

قبل از تصمیم گیری برای انجام عمل بینی، مطمئن شوید که به اندازه کافی اطلاعات لازم در خصوص این جراحی را دریافت کرده اید تا بتوانید تصمیم گیری کاملا آگاهانه در مورد انجام عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشید.

جراح متخصص بینی، سابقه پزشکی شما را بررسی می کند تا اطمینان حاصل شود منعی برای انجام جراحی زیبایی بینی وجود ندارد.

معمولا از شما خواسته می شود تا فرم رضایت نامه ای را امضا کنید، بدین معنی که با مزایا و عوارض احتمالی مربوط به این عمل آشنایی دارید. برای مقایسه نتیجه درمان ممکن است عکسی از قبل و بعد درمان گرفته شود.

بیهوشی:

در پاسخ به این سوال که آیا عمل بینی درد دارد یا خیر، باید گفت که این عمل می تواند تحت بی­حسی موضعی همراه با تزریق مسکن یا بیهوشی عمومی انجام شود. بنابراین بیمار متوجه دردی در حین جراحی نخواهد شد.

همانند هر روش جراحی دیگری، بیهوشی عمومی خطرات مربوط به خود را دربر دارد که جراح بایستی در مورد آن اطلاعات لازم را به فرد ارائه دهد.

چگونگی عمل رینوپلاستی:

جراحی زیبایی بینی در مراکز جراحی یا بیمارستان ها قابل انجام است. این عمل بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد، اما بسته به وسعت عمل جراحی ممکن است طولانی­تر باشد. اگر شما بیش از یک عمل داشته باشید، ممکن است لازم باشد که یک شب بستری بمانید.

جراح اغلب پوست داخل دیواره بینی را برش می زند تا از هر گونه اسکار قابل مشاهده ای جلوگیری کند.

با این حال، برای عملیات پیچیده تر ممکن است از تکنیک باز استفاده شود که در آن برشی کوچک بر روی پایه بینی (پوست زیر بینی بین دو حفره بینی) ایجاد کند.

تکنیک عمل باز ممکن است جای زخمی کوچک در زیر بینی ایجاد کند، اما این روش در عمل های دشوار، کار جراح را آسانتر می کند. این جای زخم پس از عمل به سختی قابل مشاهده خواهد بود.

در طول جراحی، بافت نرم بینی از استخوان و غضروف زیر پوست جدا می شود. سپس ممکن است استخوان شکسته شود و مجدد فرم داده شود و غضروف برای رسیدن به ظاهر مورد نظر تغییرشکل داده شود.

در این عمل، یک آتل پلاستیکی بنام اسپلینت به کار برده می شود و حفره های بینی به آرامی پانسمان می شوند. اگر اندازه بینی کاهش نیافته باشد، نیازی به بخیه نیست و بینی با چسب برای بهبودی بسته می شود.

در صورت نیاز به بخیه برای بستن زخم های داخلی، از بخیه های جذبی استفاده می شود. اگر برش روی پوست جدا کننده حفره های بینی انجام شود، ممکن است نیاز به کشیدن بخیه باشد.

رینوپلاست و انواع خدمات جراحی زیبایی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

روش‌های عمل جراحی رینوپلاستی

 • عمل جراحی بسته بینی

در عمل جراحی بسته بینی، جراح برای دست‌یابی به استخوان و غضروف بینی، شکاف کوچکی در بینی ایجاد می‌کند. این عمل به وسیله یک ابزار جراحی انجام می‌شود.

این ابزار از طریق شکاف داخلی ایجاد شده که پوست را از ساختار بینی جدا می‌کند وارد بینی شده و سپس غضروف و استخوان به وسیله آن برداشته می‌شود. زمانی که استخوان و غضروف برداشته شد، شکل مطلوب ایجاد می‌شود.

سپس بافت بینی روی ساختار جدید قرار داده شده و شکاف داخلی بسته شده تا عمل جراحی تمام شود.

عمل جراحی باز بینی

در عمل جراحی باز بینی یک شکاف روی بینی ایجاد شده و نوستریل ها یا سوراخ‌های بینی از هم جدا می‌شوند تا جراح به استخوان و غضروف‌های بینی دست یابد.

این روش بسیار پیچیده‌تر از عمل جراحی بسته بینی است اما زمانی که هدف، انجام تغییرات اساسی در بینی باشد این روش بسیار مناسب‌تر است.

اصلاح فک ، انواع ناهنجاری های فک و روش های درمان
مطالعه کنید

در هر دو روش زمانی که بازسازی بینی کامل شد، روی بینی بسته می‌شود. ساختار جدید و مسیر عبور هوا در بینی به وسیله مواد ابری یا اسفنجی نگه داشته می‌شوند.

همچنین اسپلیت های خارجی به منظور تسریع فرایند بهبودی روی بینی قرار داده می‌شوند تا شکل جدید بینی را حفظ کنند.

مراقبت‌های پیش و پس از عمل رینوپلاستی

 انواع خدمات جراحی زیبایی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

بعد از انجام عمل بینی پلاستیک باید در تخت استراحت کنید، آن هم در حالتی که سرتان بالاتر از قفسه‌ سینه قرار بگیرد تا خونریزی و ورم کمتر شود.

همچنین ممکن است که جراح‌ برای محافظت و حفظ شکل بینی برایتان اِسپلینت یا گچ بینی بگذارد که نوعی قالب پلاستیکی است و معمولا باید حدود یک هفته تحملش کنید.

شاید به ‌خاطر ورم یا اِسپلینت ‌هایی که طی جراحی داخل بینی می ‌گذارند احساس گرفتگی و پُری در بینی داشته باشید. در بیشتر موارد پانسمان‌های داخلی باید یک تا هفت روز بعد از جراحی باقی بمانند.

مقداری خونریزی و تخلیه‌ی مخاط و خون کهنه تا چند روز بعد از عمل یا پس از برداشتن پانسمان‌ها طبیعی است. شاید جراح برای‌تان در قسمت زیر بینی پد قطره ‌گیر بگذارد.

این پد درواقع تکه‌ ای گاز پانسمان کوچک است که زیر بینی می ‌چسبانند تا تخلیه ‌ها را به خود جذب کند. باید این گاز را طبق دستور پزشک عوض کنید و نباید خیلی هم سفت به بینی‌ تان ببندید.

برای کاهش احتمال خونریزی و ورم و برای اینکه عوارض عمل بینی تان کمتر باشد شاید جراح‌ تان صلاح ببینید که موارد زیر را در هفته‌های بعد از عمل رعایت کنید:

 1. از فعالیت‌ های شدید مثل ورزش های هوازی و دویدن و به‌طورکلی جست‌وخیز شدید خودداری کنید.
 2. زمانی که روی بینی‌تان پانسمان دارید، در وان حمام کنید و زیر دوش نایستید.
 3. فین نکنید.
 4. مواد غذایی پرفیبر مثل میوه و سبزیجات بخورید تا یبوست نگیرید، زیرا یبوست باعث می‌شود که زور بزنید و به محل جراحی فشار بیاورید.
 5. از ابراز شدید احساسات با صورت مثل لبخند زدن یا خندیدن خودداری کنید.
 6. دندان‌هایتان را آرام مسواک بزنید تا لب بالایی ‌تان کمتر حرکت کند.
 7. لباس ‌هایی بپوشید که از جلو بسته می‌ شوند تا مجبور نباشید لباستان را از سر بپوشید یا دربیاورید.
 8. ضمنا نباید تا حداقل چهار هفته بعد از جراحی عینک آفتابی یا طبی روی بینی‌ تان بگذارید، چرا که عینک می‌ تواند به بینی فشار وارد کند.

درعوض می‌ توانید از عینک‌ هایی استفاده کنید که روی پل بینی قرار نمی ‌گیرند. یا حتی می ‌توانید عینک‌ تان را با یک تکه چسب به پیشانی‌ بچسبانید.

ممکن است دو تا سه هفته بعد از عمل بینی دچار ورم یا تغییر رنگ موقتی پلک شوید. اما ورمِ خود بینی کمی طول می‌کشد تا بخوابد. برای اینکه ورم‌ تان زودتر رفع شود، بهتر است سدیم مصرفی ‌تان را کاهش بدهید.

حتما به توصیه‌هایی که جراح پلاستیک، به‌طور ویژه برای شما در نظر گرفته است توجه کنید. با این حال پیش از عمل به این نکات حتما توجه کنید:

 1. چند هفته پیش از جراحی، مصرف دخانیات را کنار بگذارید.
 2. چند روز قبل از عمل بینی، قرص‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنید.
 3. شب قبل از عمل حمام کنید.
 4. صبح جراحی ناشتا باشید.
 5. لباسی بپوشید که پس از جراحی نیاز نباشد از سر، به تن کنید. پیراهن دکمه دار مناسب‌تر است.
 6. پس از انجام عمل بینی، باید تمام تلاش خود را به‌کار گیرید که هیچ فشاری به بینی وارد نشود؛ هیچ تماسی با بینی ایجاد نشود و پانسمان و
 7. چسب بینی از جای خود جدا نگردد.

به‌طور کلی باید موارد زیر را رعایت کنید تا به بهترین نتیجه جراحی خود دست پیدا کنید:

 • درد، ورم و کبودی صورت و پیرامون چشم کاملا طبیعی است. نگران نباشید؛ به مرور رفع خواهد شد.
 • اگر دچار خونریزی موقت شدید، نگران نباشید و با یک گاز استریل، سوراخ بینی را بپوشانید.
 • پانسمان چرب درون بینی پس از ۳ روز برداشته می‌شود.
 • آتل روی بینی نیز پس از ۷ تا ۱۰ روز برداشته می‌شود.
 • تا دو هفته سر خود را بالا نگهدارید. حتی هنگام خواب نیز چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 • تا دو هفته بیشتر غذاهای آبکی بخورید؛ از گاز زدن و بیش از اندازه باز کردن دهان خودداری کنید. همچنین از نی برای نوشیدن به هیچ وجه استفاده نکنید.
 • کبودی و ورم تا دو هفته آرام آرام از بین می‌رود. می‌توانید تا سه روز اول از کمپرس سرد و سپس از کمپرس گرم استفاده کنید
 • ۳تا ۴ هفته فین نکنید، با دهان باز عطسه کنید و از انجام هر گونه ورزش و فعالیت بدنی سنگین بپرهیزید.
 • میوه و سبزیجات، به ویژه میوه آناناس (نه کمپوت آن) زیاد مصرف کنید.
 • روش درست چشب زدن بینی را از جراح خود بیاموزید و به دقت اجرا کنید.

دوران ریکاوری رینوپلاستی

ریکاوری پس از رینوپلاستی مستلزم به زمان و صبوری است. بلافاصله پس از جراحی، انتظار تورم و کبودی را داشته باشید، که این کبودی می‌تواند شامل سیاه شدن زیر چشم نیز باشد.

جراحی بینی و عوارض خندیدن و گریه کردن
مطالعه کنید

بسیاری از بیماران می‌گویند در این دوره از کیپ شدگی بینی رنج برده و مجبور بودند از دهان تنفس کنند. در حالیکه درد می‌تواند یکی از عوامل باشد، ولی انتظار نداشته باشید که در این دوران براحتی بخوابید یا ظاهری دلنشین داشته باشید.

حدود یک هفته پس از جراحی، بسته به پیشرفت بهبودی شما، آتل و/یا گاز پانسمان قرار گرفته در بینی شما باز شده یا خارج خواهد شد. پس از این مرحله، می‌توانید از راه بینی تنفس کنید و خواب بهتری داشته باشید و همچنین بینی خود را نظافت کنید.

پس از 10 الی 14 روز، تورم و کبودی به قدر کافی فروکش خواهد کرد تا بتوانید به سر کار و/یا مدرسه (دانشگاه) بازگردید و همچنین سایر فعالیت‌های سبک خود را انجام دهید.

اکثر پزشکان توصیه می‌کنند حداقل یک ماه برای از سر گرفتن فعالیت‌های و ورزش‌های شدید صبر کنید. از استفاده از عینک یا عینک آفتابی بپرهیزید تا وقتی پل بینی التیام یابد. همچنین الزامی که برای جلسات پیگیری به جراح خود مراجعه کنید.

آیا رینوپلاستی درد دارد؟

بسیاری از افراد تا چند روز از داروهای مسکّن تجویزی استفاده می‌کنند سپس داروی مسکّن خود را داروی بدون نسخه تغییر می‌دهند. شاید تغییراتی را در تنفس خود (تجربه کنید و همچنین نیاز باشد تا بصورت نشسته بخوابید، که برای کاهش تورم توصیه می‌شود.

این کار احتمالاً سخت‌تر از سر کردن با درد بینی خواهد بود. بسیاری از بیماران می‌گویند دردناک‌ترین بخش عمل برداشتن پانسمان داخل بینی یا پرکننده‌هایی است که برای کنترل خونریزی استفاده شده بودند.

هرچند، هر پزشکی از پانسمان داخل بینی استفاده نکرده و حتی آن را توصیه نمی‌کند. حتماً از جراح خود روش ترجیحی جراحی او را سوال کنید.

 دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

مزایا رینوپلاستی

یکی از قابل‌توجه‌ترین مزایای این عمل افزایش اعتماد به نفس است. قسمت‌هایی از بینی که باعث ناراحتی و ناخشنودی شما است اصلاح شده و شما می‌توانید با کمک تغییرات ایجاد شده، راحت‌تر و خوشحال‌تر باشید.

احساس جذاب بودن به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و نسبت به خودتان نگاه مثبت‌تر و بهتری پیدا کنید.

عوارض رینوپلاستی

بینی زینی شکل: بینی زینی شکل از نخستین عوارض جراحی نادرست بینی است. این عارضه در اثر برداشتن بیش از اندازه قوز استخوانی- یا غضروفی ( در نیمة پایینی بینی)- ایجاد می‌شود.

بدشکلی هشت­‌مانند: بدشکلی هشت ­مانند در فاصله هرم استخوانی و غضروفی را از عوارض دیگر عمل جراحی بینی است . شکاف عمیق اسکلت استخوانی و غضروفی بینی در اثر برداشتن بیش از اندازه بافت‌های حمایت کننده بینی حالتی ایجاد می‌کند که در آن، بینی از روبه­ رو مانند عدد هشت به ­نظر می­رسد.

فرورفتگی‌های پره‌های بینی: معمولاً این عارضه به دنبال برداشتن غضروف‌های پره‌های بینی برای جمع کردن نوک بینی روی می دهد.

پره وسطی تو کشیده شده بینی: در حالت طبیعی از نظر معیارهای زیبایی بینی، در نمای نیمرخ، پره وسطی بینی باید خود را در ورای پره‌های جانبی بینی نشان دهد. در صورت برداشتن غضروف‌های تیغه میانی، این پره به داخل بینی کشیده می شود. این حالت، نمودی غیرطبیعی از نیمرخ بینی به دست می دهد.

برداشته شدن پوست پره‌های بینی: در مواردی که قسمت زیادی از پره‌های بینی برداشته شود، به دلیل صاف شدن چین بین بینی و صورت، امکان دارد اثر بخیه‌ها بر روی پوست صورت نمایان شود،تنگی بیش از اندازه سوراخ‌های بینی موجب مشکلات تنفسی از راه بینی نیز خواهد شد.

بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی و بینی خوکی: برداشتن بیش از اندازه بافت‌های غضروفی و پوست قسمت پایینی بینی، امکان دارد موجب بالا رفتن بیش از حد نوک بینی و در نتیجه، نمای بینی خوکی شکل ‌شود.

باریک شدن بیش از حد نوک بینی: نوک بینی از نظر اصول زیبایی، پهنایی متناسب با قسمت‌های بالایی دارد. در صورت باریک شدن بیش از حد نوک بینی، تناسب بین دو بخش بالایی و پایینی بینی و نیز پره ها به هم می­خورد و بخش بالایی و پره ها پهن­تر به نظر می‌رسند. معمولاً چنین حالتی مشکلات تنفسی را نیز به دنبال خواهد داشت.

گشاد شدن مویرگ‌های روی پوست بینی: ممکن است مویرگ­های روی پوست بینی، هم در بخش بالایی بینی و هم در قسمت نوک بینی گشاد شوند، در این حالت مویرگ‌های زیادی بر روی پوست نوک بینی نمایان می‌شوند.

از دست دادن پوست نوک بینی: از دست دادن پوست نوک بینی را از تأسف بارترین عارضه‌های جراحی پلاستیک بینی است.

دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

خطرات جراحی رینوپلاستی

همه جراحی ها خطرات زیادی دارند ، از جمله عفونت ، خونریزی یا واکنش بد در بیهوشی. جراحی زیبایی بینی همچنین ممکن است خطر ابتلا به شما را افزایش دهد:

 • مشکلات تنفسی
 • خون دماغ
 • بی حسی بینی
 • بینی نامتقارن
 • زخم ها
 • گاهی اوقات ، بیماران از جراحی خود راضی نیستند.
  اگر می خواهید یک عمل جراحی دوم انجام دهید ، باید صبر کنید تا بینی شما قبل از عمل دوباره بهبود یابد. این ممکن است یک سال طول بکشد.

نظر خود را اضافه کنید