ماندگاری زاویه سازی صورت با روش های مختلف

ماندگاری زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق ژل دائمی است؟

زاویه سازی صورت دارای دو روش برای انجام می باشد. روش اول زاویه سازی موقت و دومی دائمی می باشد که هر کدام از این روش ها نیاز به شرایطی دارند همچنین ویژگی های این دو عمل با یکدیگر کاملا متفاوت بوده و نیاز معرفی آن داریم.

در روش اول با انجام زاویه سازی صورت توسط پزشک متخصص در زمینه فیلر پر کننده مدت ماندگاری این عمل 6 ماه تا یک سال می باشد. این روش ایمن تر راحت تر و همچنین دارای هزینه های نسبتا کتری است به همین دلیل زاویه سازی صورت به روش موقت طرفداران خاصی را دارد که هر کدام از آن ها با در نظر گرفتن ویژگی های ذکر شده اقدام به انجام آن از طریق تزریق ژل و یا تزریق چربی می کنند.

در روش دوم که به زاویه سازی صورت دائمی مشهور است عمل های بیشتری نسبت به نوع موقت آن صورت می پذیرد. این روش نسبت به روش قبلی کمی تهاجمی تر می باشد و همچنین دارای هزینه نسبتا بیشتری است. این شامل اصلاح استخوان فک و دیگر نقاط ناحیه ی صورت می باشد که باید از انجام اطمینان حاصل کرده و در انتخاب پزشک دقت کافی را داشته باشید.

ماندگاری زاویه سازی صورت توسط دکتر رضا امیرزرگر فوق تخصص جراحی زیبایی فک صورت دهان دندان در کلینیک زیبایی تهران

انتخاب پزشک متخصص در زمینه فیلر پر کننده به این دلیل بسیار حائز اهمیت است که اگر در انتخاب پزشک دقت کافی را نداشته باشیم ممکن است عمل موفقیت آمیزی را پشت سر نگذاریم و دچار مشکلاتی که فرد بیمار به دردسرهایی که ممکن است هزینه های زیادی داشته باشد بیندازد بنابراین باید در انتخاب پزشک متخصص فیلر پر کننده برای انجام زاویه سازی نهایت دقت را به عمل بیاوریم.

بعضی از پرکننده های پوستی 6 تا 12 ماه و سایر پرکننده های پوستی 2 تا 5 سال دوام دارند.

رایج ترین پرکننده های پوستی حاوی اسید هیالورونیک است، یک ترکیب طبیعی است که در تولید کلاژن و الاستین کمک می کند به شکلی که پوست شما شفاف و جوان تر به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید : زاویه سازی صورت ( مادلینگ چهره ) و مزایای روش ها مختلف آن

برای ذهنیت بهتر از نتیجه کار بعضی از معروف ترین برندهای پر کننده از جمله Juvaderm ، Restylane ، Radiesse و Sculptra را در زیر بررسی کرده ایم.

ماندگاری زاویه سازی صورت توسط دکتر رضا امیرزرگر فوق تخصص جراحی زیبایی فک صورت دهان دندان در کلینیک زیبایی تهران

Juvederm Voluma حدود 24 ماه با یک درمان لمسی در 12 ماه برای کمک به طول عمر
Juvederm Ultra و Ultra Plus در حدود 12 ماه، با احتمال تماس در 6-9 ماه
Juvederm Vollure تقریباً 12-18 ماه
Juvederm Volbella تقریباً 12 ماه
Restylane Defyne ،Refyne and Lyft حدود 12 ماه، با احتمال تماس مکرر پوست در 6-9 ماه دوام دارد
Restylane تقریباً 6-10 ماه.
Restylane-L تقریباً 5-7 ماه.
Bellafill می تواند تا 5 سال دوام داشته باشد.

ماندگاری زاویه سازی صورت از طریق پروتز چانه

در رابطه با مدت زمان ماندگاری پروتز چانه در افراد ، لازم به ذکر است که نتیجه دریافتی از این روش از زاویه سازی صورت ، دائمی بوده و تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر نمی کند.

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری زاویه سازی صورت با چربی کاملا بستگی به عوامل متعددی دارد، از مهم ترین این عوامل می توان به مراقبت های بعد و قبل از جراحی اشاره نمود.
هر چقدر که این مراحل به درستی انجام گردد به روند بهبودی شما کمک می کند و شما می توانید سریع تر به زندگی عادی برگردید.
نتايج تزريق چربی تماما بستگی به تكنيک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست و دقيق انجام شود بین سه تا چهار سال و بعضا به صورت دائمی ماندگاری خواهد داشت برجسته سازی چانه و زاویه دار کردن صورت

در بعضی افراد قسمت هایی از صورت هستند که با سایر نواحی چهره یکسان نیستند بزرگتر یا کوچکتر هستند. مثلا بعضی افراد چانه یا فک کوچکی دارند برای رفع این مشکل راه کارهای ساده ای غیر از پروتز وجود دارد.

عواملی که برماندگاری تزریق چربی موثر است؟

یکی از عواملی که تزریق چربی را ماندگار تر میکند ساختار و نوع چربی ها است که دربدن هرکس این ساختار متفاوت است و برای تزریق، از چربی خود بیمار استفاده میشود.

ماندگاری زاویه سازی صورت توسط دکتر رضا امیرزرگر فوق تخصص جراحی زیبایی فک صورت دهان دندان در کلینیک زیبایی تهران

ماندگاری زاویه سازی صورت با نخ

جذب این نخ‌ها مدت ۶ الی ۸ ماه طول می‌کشد و ماندگاری زاویه ایجاد شده با نخ تقریبا ۲ سال است. برای زاویه سازی صورت به این روش از نخ‌ و متد لیفت صورت استفاده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت این متد هم برای زاویه سازی هم برای لیفت کاربرد دارد. وجود نخ‌ها در پوست، آن را برای تولید الاستین و کلاژن نیز تحریک می‌کند.

میزان ماندگاری زاویه سازی صورت با بوتاکس

ماندگاری زاویه سازی صورت توسط دکتر رضا امیرزرگر فوق تخصص جراحی زیبایی فک صورت دهان دندان در کلینیک زیبایی تهران

بوتاکس صورت روشی است که دیگر همه گیر شده است و بیشتر خانم‌ها و آقایان تجربه‌ی انجام آن را دارند. بوتاکس بنا بر صلاح دید پزشک به چند ناحیه پوست تزریق می‌شود. بوتاکس به نسبت فیلر در نواحی بیشتری تزریق می‌شود. بوتاکس به نوعی برای استراحت ماهیچه است و معمولا برای از بین رفتن خط اخم و خط لبخند و … کاربرد دارد.

شاید صورت شما شکل مربعی به خودش گرفته باشد، پزشک با توجه به تجربه خود با زدن بوتاکس به نواحی مختلف پوست این حالت را به راحتی از بین می‌برد و چهره شما گیراتر از قبل خواهد شد. اما خب ماندگاری بوتاکس شش ماه است و برای دوام بیشتر بهتر است هر شش ماه ترمیم شود. پس برای انجام یک تزریق که هر شش ماه باید باید تکرار شود نیاز به انتخاب یک مجموعه معتبر دارید تا با خیالی راحت و آسوده کار زیبایی چهره خود را انجام دهید و هیچ مشکلی بوجود نیاید و وقت شما هم با یک انتخاب اشتباه گرفته نشود.

ماندگاری فیلر بعد از تزریق به چه عواملی بستگی دارد؟

قبل تر به این موضوع اشاره کردیم که تزریق فیلر و ماندگاری آن به صورت مستقیم با نوع پوست فرد بستگی دارد، اما اگر بخواهیم دقیق تر و موشکافانه تر به این قضیه نگاه کنیم باید بگوییم که چهار عامل در ماندگاری فیلر موثر هستند که این سه عامل به شرح زیر می باشند:

1- پوست فرد
2- محل تزریق فیلر
3- نوع و نحوه ی تزریق فیلر
4- جنس مواد تزریق شده به پوست

میزان ماندگاری پروتز و چربی در مقایسه با هم چگونه است؟

شما ممکن است بار ها نام پروتز را شنیده باشید وبرای حجم دهندگی و برجسته سازی اندام های صورت استفاده میکنند، در واقع این ماده از جنس سیلیکون است و می توان گفت عوارض هایی را نیز برای سلامتی انسان به همراه دارد که بدن به عنوان یک ماده ی غریبه با آن برخورد می کند

اینگونه که وقتی که به بدن وارد میشود دور آن مایه ای جمع می شود و احتمال پارگی بالا میرود ولی تزریق چربی این چنین خطراتی را ندارد و همچنین ماندگاری آن بسیار بیشتر از پروتز است.

نظر خود را اضافه کنید