لیفت ابرو و پیشانی

پروسه پیری (aging) که به مرور و با افزایش سن در بیماران رخ میدهد و همچنین فانکشن زیاد عضلات پیشانی و ابرو باعث ایجاد خطوط افقی در پیشانی و اطراف چشم و خطوط عمودی در ناحیه بین ابروها (گلد بلد) می گردد. که این خطوط با جراحی لیفت پیشانی و با آزاد سازی عضلات بهبود می باند. جراحی لیفت پیشانی روش های Conventional, Tricophitic, Direct و Endoscopic انجام می شود که هر کدام در بیماران مختلف پیشنهاد می گردد.

سوالات متداول

تمام کسانی‌ که چین و چروکی متوسط تا شدیدی داشته و مایلند چهره ای جوان‌تر و بشاش‌تر داشته باشند، می‌توانند جراحی لیفت ابرو و پیشانی را انجام دهند. بیشتر افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله متقاضی این جراحی می‌شوند ولی‌ برای همه کسانی‌ که خواستار چهره جوانتری هستند، مناسب است. در مورد بالا بردن ابرو به تنهایی‌ معمولاً خانم‌های جوان تمایل بیشتری دارند.

بله آقایان نیز میتوانند این جراحی انجام دهند ولی‌ روش خاصی‌ در مورد آنان باید استفاده شود.

پیش بینی دقیق این مساله کار آسانی‌ نیست ولی‌ می‌توان انتظار داشت که به طور معمول حدود ۸ تا ۱۰ سال جوان‌تر به نظر بیایید.

خیر. بسته به نوع عمل که انجام می شود پایداری آن بین ۲ تا ۱۰ سال متفاوت می‌باشد

خوشبختانه لیفتینگ پیشانی و ابرو عوارض مهمی به دنبال ندارد ولی‌ مسائلی‌ همچون خونریزی، عفونت و آسیب به اعصاب حسی و پوست به ندرت ممکن است پیش آید.

برای چین و چروک‌های خفیف بهتر است از تزریق بوتاکس و ژل استفاده شود. گرچه مدت اثر آن کوتاه است ولی‌ در موارد جزیی ارجحیت دارد.

نظر خود را اضافه کنید