لیفت ابرو و پیشانی

با لیفت ابرو و پیشانی خطوط چروک که به صورت عرضی و یا عمودی بین دو چشم و پیشانی قرار دارد از بین می رود. هم چنین فاصله بین پلک و ابرو به صوت طبیعی باز می گردد و ابرو ها در جایگاه طبیعی خود قرار می گیرند که در دوران جوانی قرار داشت. این جراحی را می توان با لیفت صورت و جوانسازی صورت با لیزر نیز همراه کرد.

لیفت ابرو چیست؟

انواع خدمات جراحی زیبایی لیفت ابرو و پیشانی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

پایین آمدن یا افتادگی ابرو می‌تواند باعث غمگین و یا خسته به نظر رسیدن افراد شود، هر چند که ممکن است افراد چنین حالت‌هایی را نداشته باشند. این حالت می‌تواند در اثر فعالیت بیش ‌از حد عضلات پیشانی و ناحیه ابرو، عوامل ارثی یا روند طبیعی فزایش سن ایجاد شود.

با گذشت زمان، پیشانی دچار افتادگی و چین‌ و چروک می‌شود که گاهی اوقات ظاهر افراد را دچار اخم دائمی می‌کند. لیفت ابرو، که به آن لیفت پیشانی نیز گفته می‌شود، یک عمل جراحی است که می‌تواند افتادگی ابرو را اصلاح کرده و چین‌وچروک‌های پیشانی را برطرف نماید.

در نتیجه باعث جوانسازی صورت خواهد شد. لیفت ابرو می‌تواند چندین نشانه پیری در ناحیه ابروها را تصحیح کند. به‌طور خاص لیفت ابرو می‌تواند:

 • خط اخم و سایر نشانه‌های پیری را در ناحیه پیشانی و ابروها کاهش می‌دهد، باعث نرم و شاداب شدن ظاهر صورت می‌شود.
 • چین‌وچروک‌های عرضی پیشانی و یا خطوطی که در بالای پل بینی، بین چشم‌ها ایجاد می‌شود را به حداقل ممکن می‌رساند.
 • افتادگی یا پایین آمدن ابرو که باعث سنگینی پلک بالایی می‌گردد را اصلاح خواهد نمود.
 • موقعیت ابروها را بالا برده تا ظاهر افراد را شاداب و جوان‌تر سازد.
 • لیفت ابرو می‌تواند با دیگر روش‌های زیبایی و درمانی از جمله: لیفت صورت و عمل بلفاروپلاستی پلک‌ها ترکیب شود.

لیفت پیشانی

انواع خدمات جراحی زیبایی لیفت ابرو و پیشانی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

لیفت پیشانی که با عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می شود، به بازگرداندن اثرات نیروی جاذبه، تنگ کردن بافت نرم پیشانی و بازگرداندن ظاهر جوان پوست پیشانی، پلک فوقانی و ابروها کمک می کند. روش های مختلفی جهت انجام این لیفت وجود دارد و برش ها در نواحی مختلف ایجاد می شوند.
به مرور زمان و با افزایش سن، کاملا طبیعی است که ابروها ظاهر صاف و افقی پیدا کنند. در صورتی که افتادگی ابرو مانع از نشان داده شدن احساسات صورت شود، لیفت پیشانی یا همان لیفت ابرو می تواند به جوانسازی یک سوم فوقانی صورت کمک کند.

تماشا کنید: توضیح انواع لیفت ابرو و پیشانی

مزایا لیفت ابرو

 • باعث بالارفتن ابرو می‌شود و خیلی زود موجب شادابی و جوانی چهره می‌شود.
 • موقعیت پوست روی ابرو را تغییر داده و سفت می‌کند.
 • افتادگی پلک بالا رو برطرف می‌کند.
 • چین و چروک‌های بین ابروها را صاف می‌کند.
 • پوست پیشانی را سفت کرده و چروک‌های عمیق و خطوط اخم را برطرف می‌کند.
 • تنش عضلات پیشانی را کمتر می‌کند.
 • بعد از اولین درمان نتایج تا 10 سال و شاید بیشتر ماندگاری دارند.
 • بهبود اعتماد به‌ نفس بیمار
 • جوانسازی ظاهر صورت
 • ایجاد هماهنگی و تناسب در صورت

چه علائمی به شما می گوید که دچار افتادگی ابرو شده اید؟

پوست پیشانی شما دیگر منعطف نیست و دچار چین و چروک شده است .
حس می کنید چهره تان اخمو شده است ، چشم ها نسبت به قبل حالت خسته ، عصبی و یا بسته تری پیدا کرده است و ابروها نیز به هم نزدیک تر شده اند و حتی میان آنها خط افتاده است .

احساس می کنید میدان دید شما به دلیل افتاده و شل شدن پوست پلک ها ، کم شده است . در این مواقع معمولا همزمان با جراحی بالا کشیدن ابرو ، بلفاروپلاستی را نیز انجام می دهند .

زمانی که حس می کنید به دلایلی مثل افزایش سن پوست اطراف ناحیه ابرو شل شده است و دیگر حالت الاستیک و انعطاف قبل را ندارد در نتیجه می بینید فرم ابروهایتان نسبت به قبل عوض شده است .

چه افرادی برای لیفت ابرو مناسبند؟

تمام کسانی‌ که چین و چروکی متوسط تا شدیدی داشته و مایلند قیافه‌ای جوان‌تر و بشاش‌تر داشته باشند، می‌توانند این جراحی لیفت ابرو و پیشانی را انجام دهند.

البته معمولاً افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله متقاضی این جراحی می‌شوند ولی‌ برای همه کسانی‌ که خواستار چهره جوانتری هستند، مناسب است. در مورد بالا بردن ابرو به تنهایی‌ معمولاً خانم‌های جوان تمایل بیشتری دارند.

اهداف جراحی جوانسازی ابرو و یک سوم فوقانی صورت ( فورهدلیفت )شامل موارد زیر می باشد :

-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز
-حجم دادن دوباره به ابرو ،گیجگاه و نواحی پری اربیتال
-کاهش آویختگی (hooding) قسمت بیرونی پلک فوقانی و کاهش پوست اضافی پلک فوقانی
-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز
-کاهش چین و چروک های بین دو ابرو
-کاهش چین و چروک های عرضی پیشانی
-کاهش چین و چروک های گوشه خارجی چشم
-اصلاح غیر قرینگی ابرو

روش های مختلف لیفت پیشانی و ابرو :

 • لیفت پیشانی کروتال
 • لیفت پیشانی با نخ
 • لیفت پیشانی پره تریکال
 • لیفت میدفورهد
 • لیفت مسقیم ابرو
 • روش تثبیت ابرو
 • لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو
 • لیفت تمیورال

انتخاب روش جراحی بستگی به معاینه بیمار و تشخیص باتولوژی موجود توسط جراح دارد .در دهه گذشته روش اندرسکوپیک لیفت ابرو و پیشانی بعنوان روش انتخابی به شمار رفته داست. این جراحی تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل قابل انجام است .

لیفت ابرو با آندوسکوپی یعنی چه؟

به‌طور کلی، لیفت اندوسکوپیک ابرو یعنی با کمک اندوسکوپ که یک وسیله جراحی است، ابرو و پوست پیشانی بالا کشیده شود. در این روش با کمک میکروبرش‌هایی که در ناحیه بالای پیشانی و درون موها زده می‌شود، جراح به زیر پوست پیشانی و ابرو دسترسی پیدا می‌کند تا ماهیچه و بافت‌های زیر پوست را جراحی کند.

با بالا رفتن سن، ماهیچه‌ها و بافت‌های زیر پوست شل می‌شود، چربی زیر پوست کاهش می‌یابد و پوست نیز حالت افتاده پیدا می‌کند. همه این‌ها باعث می‌شود که ابرو پایین بیاید و به ابروی بالا فشار بیاورد.

همچنین در پیشانی نیز چین و چروک ایجاد می‌شود. خطوطی نیز بین ابروها شکل می‌گیرد که حالت اخم کردن به آن‌ها می‌دهد. همه‌ی این موارد چهره شما را پیر و گرفته نشان می‌دهد. به همین دلیل با کمک لیفت پیشانی و ابرو می‌توانید زیبایی و جوانی چهره خود را دوباره به‌دست آورید.

برای مثال در یک ابروی ایده‌آل با فرم طبیعی، باید دنباله ابرو کمی بالاتر باشد؛ با لیفت آندوسکوپی ابرو، جراح متخصصی که در این کار تجربه و مهارت داشته باشد، به راحتی می‌تواند چنین مواردی را انجام دهد و ظاهر شما را کاملا تغییر دهد.

همچنین با بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو به اندازه استاندارد، گاهی مشکل افتادگی خفیف پلک بالا نیز برطرف می‌شود.

لیفت اندوسکوپیک ابرو چگونه انجام می‌شود؟

انواع خدمات جراحی زیبایی لیفت ابرو و پیشانی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو یک جراحی درون‌بین است که با کمک ابزار اندوسکوپ انجام می‌شود. اندوسکوپ وسیله‌ای است شامل لوله‌های فنری و فیبر نوری که یک دوربین ریز ولی دقیق و همچنین ابزار جراحی روی نوک آن سوار شده است.

با کمک این ابزار، بدون برش و باز کردن کامل پوست و تنها با کمک چند شکاف کوچک، جراح به زیر پوست دسترسی خواهد داشت و می‌تواند بافت زیر ابرو را ببیند و جراحی کند.

در لیفت اندوسکوپیک ابرو، متخصص جراحی پلاستیک با کمک ابزاری که از بالای سر به زیر پوست هدایت می‌شود، می‌تواند بافت‌های زیر پوست را از استخوان جدا کند و بالا بکشد؛ همچنین در صورت نیاز، بخش‌هایی از بافت و ماهیچه اضافه را بردارد.

بافت‌های زیرین پوست پس از مدتی دوباره به استخوان جوش می‌خورد و در جای خود ثابت باقی می‌ماند. از مزایای لیفت آندوسکوپیک ابرو این است که به‌طور همزمان هم می‌توان خط و چین پیشانی را رفع کرد و هم چروک بین ابرو یا همان خط اخم را از بین برد.

معمولا این عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای شروع، در ۳ تا ۵ نقطه از سر، برش‌هایی به طول ۲ تا ۳ سانتیمتر ایجاد می‌گردد. از آنجایی که جراح از چند جای مختلف به ابروها دسترسی پیدا می‌کند، می‌تواند به خوبی تقارن فرم و انحنای ابروها را اصلاح کند.

به همین دلیل نتیجه جراحی بالا کشیدن اندوسکوپی ابرو بسیار طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.

از مزایای لیفت اندوسکوپیک ابرو نسبت به روش‌های جراحی قدیمی‌تر، میزان برش کمتر، عدم نیاز به تراشیدن مو و همچنین درد و ناراحتی کمتر است. نتیجه بالا بردن آندوسکوپی ابرو معمولا بسته به روشی که جراح استفاده می‌کند، بیش از ۷ تا ۱۰ سال ماندگاری خواهد داشت.

البته در این میان فیزیولوژی و ویژگی‌های بدنی هر فرد، سبک زندگی، میزان شلی یا سفتی پوست و عوامل مختلف دیگر نیز می‌تواند بر میزان موفقیت عمل و ماندگاری لیفت آندوسکوپی ابرو، اثرگذار باشد. به همین دلیل مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک و معاینه دقیق توسط او بسیار ضروری است.

برای مثال ممکن است جراح متخصص پس از معاینه و انجام برخی آزمایش‌ها، مانند ارزیابی میزان تولید اشک، یا مشخص شدن میزان بلندی یا کوتاهی پیشانی و یا وضعیت ماهیچه‌های ابرو، مواردی را برای شما تجویز کند.

مثلا ممکن است نیاز باشد بخشی از پوست پیشانی شما نیز برداشته شود؛ یا شاید نیاز باشد یک هفته پیش از عمل لیفت آندوسکوپی ابرو، بوتولینوم به ابرو یا پیشانی تزریق گردد تا ماهیچه‌ها آزاد و آرام شوند. حتی ممکن است جراح متخصص پس از معاینه، به شما روش جوان‌سازی جایگزین یا مکمل با عمل بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو پیشنهاد دهد.

لیفت ابرو با نخ چیست؟

لیفت ابرو با نخ موقعیت جدیدی برای پیشانی و ابروها فراهم می کند تا به یک ظاهر طبیعی، جوان و هم چنین اصلاح عدم تقارن دو ابرو برسید. وقتی شخصی که دچار ابروهای افتاده شده است نمی خواهد جراحی انجام دهد و هفته ها مراقبت و دوران ریکاوری را بگذراد راههای دیگری مثل تزریق ژل، تزریق بوتاکس مشابه لیفت با نخ موثر هستند.

در این مقاله به مهترین نکات لیفت ابرو با نخ اشاره شده است. با ما همراه باشید که به پاسخ سوالات خود در مورد این شیوه ی درمان پی ببرید.

روش انجام لیفت ابرو با نخ چگونه است؟

انواع خدمات جراحی زیبایی توسط دکتر رضا امیرزرگر متخصص زیبایی و فک و صورت در تهران

این روش کم تهاجمی است و نیاز به بی هوشی عمومی ندارد و با بی هوشی موضعی انجام می شود. این روش برای جوانسازی پیشانی طراحی شده است و زیر یک ساعت زمان می برد. زمان ریکاوری کوتاه مدت و چند روز است و طی این چند روز کاملا محل ورود نخ ها که توسط سوزن های مخصوص کوچک به زیر پوست هدایت می شوند محو می شود.

بلافاصله می توانید به فعالیت های روزانه برگردید ولی با توجه به اینکه ممکن است محل تزریق قرمز باشد یا دچار تورم شود پیشنهاد شود تا چند روز پس از درمان برای مناسبت خاصی برنامه ریزی ننمایید و حداقل درمان را یک هفته قبل از مناسبت هایی مثل مهمانی ها قرار دهید.

نخ های لیفت انواع گوناگونی دارند که هر کدام ویژگی مختلفی از نظر ظاهر،  نحوه قرارگیری، تعداد نخ ها، ماندگاری و قیمت دارند. نخ ها از جنس زیست تجزیه پذیرند و از جنس نخ های به کار رفته در بخیه هستند. این نخ ها سبب تحریک پوست و افزایش کلاژن می شوند که با جوانسازی رابطه مستقیم دارد.

تصورات اشتباه در مورد عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

بیماران به اشتباه فکر می کنند بلفاروپلاستی باعث لیفت ابروها می شود؛ این بیماران در واقع به دنبال نتایجی هستند که فقط لیفت ابرو می تواندایجاد کند. در بعضی از موارد، این بیماران از بلفاروپلاستی پلک بالایی و لیفت ابرو به طور همزمان سود می برند.

روش اندوسکوپی در مقابل روش باز

روش اندوسکوپی روش پیشرفته ای برای لیفت پیشانی است که اجازه حداقل برش را می دهد؛ ریسک کمتری دارد و زمان نقاهت نیز کوتاهتر است. در برخی از بیماران، لیفت ابرو به روش باز گزینه مناسب تری است. .

فرایند درمان لیفت با نخ (ابرو، پیشانی)

قبل از این روش، شما شروع به مصرف آنتی بیوتیک خواهید کرد، که چند روز بعد از روش نیز مصرف خواهید کرد.

جراح مناطق مورد نظر را نشانه‌گذاری کرده و با کمک اپی‌نفرین و داروی بی‌حسی موضعی”لیدوکائین” قسمت‌های مشخص شده را بی‌حس می‌کند تا کبودی، تورم و درد در بیمار به حداقل برسد.
مرحله بعد یک برش بسیار کوچک ایجاد کرده تا سوزن توخالی وارد پوست شود. سپس نخ‌های پرولین توسط سوزن وارد مناطق مورد ‌نظر شده و استقرار می‌یابند. در پایان هر کدام از نخ‌ها محکم گره خورده ، کوتاه شده و انتهای آن‌ها در پوست باقی می‌مانند و به مرور زمان در پوست تحلیل می‌شوند.
هر یک از برش‌های کوچک با یک بخیه بسته شده و بعد از چند روز کشیده می‌شوند.

نخ‌ها با گذشت زمان دوباره جذب می‌شوند (البته بسته به نوع نخ دارد). در این زمان حق انتخاب با شماست می‌توانید دوباره از نخ‌های جدید و لیفت صورت با نخ استفاده کنید یا اجازه دهید که صورت شما به شرایط قبل از درمان برگردد.

تعداد و کاشت نخ‌ها به مناطق درمانی بستگی دارد. مدت زمان لیفتینگ با نخ بسته به موقعیت و تعداد نخ‌ها معمولا حدود 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد.

عوارض انجام لیفت ابرو با نخ

 1. عدم تقارن که در درمانهای دیگر قابل برطرف شدن است البته پزشک نظر شما را خواهد پرسید که اگر عدم تقارن حس می نمایید به او اطلاع دهید.
 2. خونریزی که البته نادر است و پزشک با انجام یکسری فعالیت سبب بند آمدن آن می شود.
 3. عفونت که بسیار نادر است و برای پس از درمان با آنتی بیوتیک از آن جلوگیری می شود.
 4. گرانولما که ممکن است به علت محکم شدن زیاد نخ ها به وجود بیاید.
 5. مهاجرت یا حرکت نخ که ممکن است سبب علائم گرانولما شود.
 6. نمایان شدن نخ از زیر پوست که ممکن است به علت استفاده از نخ نامناسب رخ دهد.

برش برای لیفت ابرو

تمام روش های جراحی که شامل برش هستند زخم ایجاد می کنند. این نقش جراح پلاستیک است تا برش را در جایی قرار دهد که دیده نشود و بخیه ها را با دقت انجام دهد تا ظاهر زخم ها را به حداقل برساند. یکی از مزایای مهم رویکرد اندوسکوپی در مقابل رویکرد باز، طول برش هاست. درحالی که در روش کرونال که یک روش باز است برش در بالای سر از گوش تا گوش بود، روش اندوسکوپی نیاز به 5 برش کوچک دارد که هر کدام فقط 3 -2 سانتی متر طول دارند. این زخم ها در قسمت رویش مو پنهان می شوند. این زخم ها به سرعت خوب می شوند و با رشد موها به سختی دیده می شوند تا اینکه به کامل خوب شوند. هیچ مویی در زمان جراحی تراشیده نمی شود بنابراین طاسی وجود ندارد.

ماندگاری لیفت ابرو با روش های مختلف

همانطور که بیشتر اشاره شد ، روش های گوناگونی برای اینکار وجود دارد. به طور کلی عوامل زیر در میزان ماندگاری لیفت ابرو تاثیرگذار هستند :

 1. میزان افتادگی ابرو ها
 2. سن شما
 3. مواد مورد استفاده
  میزان ماندگاری لیفت با استفاده از جراحی بیشتر از لیفت ابرو با نخ است . و میزان ماندگاری لیفت ابرو با تزریق بوتاکس از دو روش قبلی کمتر است. در روش نخ و بوتاکس امکان استفاده مجدد از این تکنیک ها وجود دارد. یعنی فرد از مدت زمان مشخصی که توسط پزشک مشخص می شود می تواند برای تمدید مراجعه نماید.

در روش لیفت با نخ ،نوع نخ به کار رفته بسیار تاثیر گذار است. برخی افراد معتقدند نتایج آن ها بیش از شش ماه دوام داشته است. اما در برخی این ماندگاری به سه ماه بیشتر نرسیده است. از مزیت این روش ها موقت می توان به این اشاره کرد که اگر از فرم ابروهای خود راضی نبودید ، بعد از مدتی اثرات آن از بین خواهد رفت.

در تزریق بوتاکس ، معمولا این ماندگاری بین چهار الی شش ماه گزارش شده است. نوع بوتاکس تزریق شده نیز موثر است. همانطور که می دانید در روش تزریق بوتاکس ، سم بوتولیوم به عضلات اطراف ابرو ها تزریق شده و به نوعی از افتادگی آن ها جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید با توجه به حساسیت این ناحیه و نزدیک بودن آن به چشم ، این روش حتما باید توسط متخصص مجرب انجام شود.

کاربردهای عمل لیفت آندوسکوپیک ابرو و پیشانی

لیفت آندوسکوپی پیشانی ، می تواند در حالی که زخم های جراحی و اختلال بافت را به حداقل می رساند ؛ موجب لیفت ابرو نیز شود.

به طور کلی ، هدف از آن تنها بالا بردن ابروها نیست ؛ بلکه برای کاهش چین و چروک های افقی و عمودی پوست ، بهبود چروک های گوشه چشم و کاهش سطح پوست زیر ابرو هم می توان از آن بهره برد.

ارزیابی بالینی قبل از لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی

افتادگی ابرو در بیمارانی که دارای پوست اضافی در پلک بالایی خود هستند جای شک دارد ، حتی اگر ابروها در موقعیت نرمال باشند ؛ لذا باید علت آن مشخص گردد.
لذا زمانی که بیمار می خواهد برای جراحی پلک اقدام کند ، باید منشأ این مشکل مشخص شود.
از این رو جراح متخصص ، پیش از آن که اقدامی برای جراحی پلک نماید بیمار را برای عمل جراحی ابرو و پیشانی ارزیابی خواهد نمود.

نحوه ارزیابی بیمار قبل از عمل

در طول معاینه ، به بیمار یک آینه دستی داده می شود. تا مشاهده خود در آن ، خواسته ها و اهدافش از این عمل را بازگو کرده و تشریح نماید.
همچنین بیمار می بایست در این فرصت، درباره موقعیت صحیح ابروها و پلک ها اطلاعاتی را در اختیار بیمار قرار داده و از بیمار بخواهد کلیه انتظارات خود از این جراحی را عنوان نماید.

مراقبت های قبل از لیفت پیشانی

لازم است فرد بداند که دقیقاً قصد دارد چه مواردی را در ظاهر فعلی خود تغییر دهد. تمامی ناحیه پیشانی توسط جراح مورد بررسی قرار می گیرد و حتی پلک بالایی هم به دقت بررسی می گردد.

جراح از بیمار می خواهد که حالات مختلفی را با صورت خود ایجاد کند و در نتیجه می تواند بهترین روش را برای روند جراحی انتخاب کند.
همانند هر جراحی دیگری لیفت ابرو دارای خطرات و عوارضی است. عوارض احتمالی شامل ایجاد اسکار، عفونت و ضعف حرکت ابروها است. در برخی موارد فرد احساس خارش در پوست سر می کند. درباره عوارض و خطرات احتمالی این جراحی بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو و پیشانی

اگر برش های ایجاد شده در لیفت ابرو در ناحیه مو انجام شود، بخیه هایی که زده می شود یا کشیدنی می باشد یا پوست به وسیله منگنه های فلزی بخیه می شود. در هر صورت این بخیه ها طی دو هفته کشیده می شود و بیمار در این مدت باید به پزشک مراجعه کنند تا زخم ها مورد معاینه قرار گیرد.
24 تا 48 ساعت بعد از جراحی فرد می تواند استحمام کند اما زخمها نباید دستکاری شود.
انجام ورزش های سبک و ورزش هایی که به عضلات صورت زیاد فشار وارد نمی کند مانند پیاده روی مانعی ندارد اما از انجام ورزش های سنگین از 2 هفته تا یک ماه از باید خودداری شود.
افرادی که قصد تزریق ژل یا بوتاکس به این ناحیه را دارند بهتر است صبر کنند تا کبودی ها و تورم ها کاهش پیدا کند. معمولا یک تا دو هفته زمان لازم است تا تورم ها کمتر شود.

حقایق مهم در رابطه با ایمنی و خطرات لیفت ابرو

تصمیم گیری در رابطه با عمل جراحی لیفت ابرو کاملا مشخص است و شما باید در نظر بگیرید که آیا فواید آن با اهداف شما قابل دسترسی بوده یا ریسک و عوارض آن قابل قبول است. جراح پلاستیک شما یا همکاران او، به طور کامل خطرات همراه با عمل را به شما گوشزد می‌کنند.

از شما خواسته می‌شود رضایت نامه‌ای را مبنی بر اینکه به طور کامل از عمل جراحی، روش‌های جایگزین و ریسک و عوارض احتمالی آن آگاه شده‌اید، امضاء کنید.

عوارض عمل شامل موارد زیر است:

 • اختلالات پلک شامل قرارگیری غیر طبیعی پلک فوقانی (افتادگی پلک)، پوست شل پلک و شلی غیر طبیعی پلک تحتانی (اکتروپیون) که می‌تواند همزمان با آویزان شدن پوست پیشانی و پلک باشد. جراحی لیفت پلک این مشکلات را اصلاح نمی‌کند و این اختلالات نیاز به جراحی اضافی جهت ترمیم آن‌ها دارد.
 • جمع شدن مایع.
 • درد که ممکن است مقاوم باشد.
 • نامنظمی حدود پوستی.
 • تغییر رنگ پوست و تورم.
 • بخیه‌ها ممکن است خود به خود به سطح پوست برسند، قابل دیدن باشند و باعث التهاب شوند که نیاز به برداشتن دارند.
 • احتمال نیاز به جراحی تکمیلی.
 • جای زخم نامطلوب.
 • خونریزی (هماتوم).
 • عفونت.
 • جوش نخوردن محل زخم.
 • عوارض بیهوشی.
 • لخته‌های خون.
 • از دست دادن مو در نواحی برش پوستی که قابل اصلاح است.
 • بالا رفتن خط رویش مو.
 • آسیب عصب صورت با ضعف و فلجی عضلات صورت.
 • عدم تقارن صورت.
 • بی حسی یا دیگر تغییرات در حس پوست و خارش شدید.
 • تحریک یا خشکی چشم.

ملاحظه خاص در رابطه با مصرف چسب‌های فیبرینی (چسب‌های بافتی)

چسب‌های فیبرینی (ساخته شده از فرآورده‌های خونی اضافی که جهت غیر فعال کردن انتقال ویروس، حرارت دیده است) جهت نگه داشتن لایه‌های بافتی در کنار هم به منظور کاهش کبودی بعد از جراحی، بکار می‌روند.

این محصول با دقت فراوان، از خون افراد غربالگری شده برای هپاتیت، سیفلیس و ویروس نقص ایمنی (HIV) تهیه شده است. این محصول، سال‌ها به طور قابل اطمینان در جراحی‌های قلب و عروق و عمومی بکار رفته است. به نظر می‌رسد که چسب‌های فیبرینی جهت کاهش خونریزی جراحی و نگاه داشتن لایه‌های بافتی در کنار یکدیگر موثر باشند.

نظر خود را اضافه کنید

  شما با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید.