جراحی پلک

جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

پروسه پیری (aging) که به مرور و با افزایش سن در بیماران رخ می‌دهد، در بعضی بیماران باعث افتادگی پلک و شلی پوست در ناحیه پلک می‌گردد که هم در پلک بالا و هم در پلک پایین اتفاق می‌افتد. در جراحی بلفاروپلاستی همراه با اصلاح موقعیت پرهای چرب در پلک باعث ایجاد مناسب در بیماران می گردد.

تغییراتی ظاهری که تغییرات پلک ایجاد می کند
  1. ایجاد چروک های ظریف در اطراف پلک ها
  2. کش آمدن و شل شدن پوست پلک ها که گاهی منجر به آویزان شدن پوست از لبه پلک می گردد.
  3. تجمع چربی اضافه در زیر پوست پلک ها
  4. شل شدن عضلات پلک ها
  5. ایجاد افتادگی پلک یا ابرو
انواع جراحی پلک ( بلفاروپلاستی )

جراحی پلک هم در پلک بالا و هم در پلک پایین انجام می‌شود. وقتی شما بخواهید ظاهرتان را بهبود ببخشید و یا از نظر عملکردی مشکلاتی در پلک داشته باشید با این جراحی جوانسازی در اطراف چشم انجام می‌شود.
جراحی زیبایی پلک ممکن است به تنهایی و یا همراه با سایر روش‌های جراحی زیبایی مثل کشش پوست صورت یا بالا کشیدن ابرو یا تزریق بوتوکس انجام شود. بطور کلی جراحی زیبایی پلک سه نوع جراحی اصلی را شامل می‌شود که هریک مزایا و کاربردهای خاص خود را دارد:

جراحی پلک فوقانی

درجراحی پلک فوقانی پوست اضافه روی پلک فوقانی و کیسه‌های چربی (که به صورت پف کردگی بالای پلک تظاهر می‌کند) برداشته می‌شود. به علاوه در صورتیکه افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می‌توان آن را در حین عمل اصلاح کرد. جراحی پلک فوقانی باعث بهبود شکل و موقعیت پلک فوقانی می‌شود. به علاوه در صورتی که وجود پوست اضافه یا افتادگی پلک باعث محدودیت دید جانبی شده باشد این مشکل را برطرف می‌کند و در مجموع ظاهری جوان‌تر و هوشیارتر به فرد می‌بخشد. گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می‌شود.

جراحی پلک تحتانی

جراحی پلک تحتانی بیشتر به منظور برداشتن کیسه‌های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی چشم را ایجاد می‌کنند انجام می‌گیرد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می‌شود. این تغییرات در مجموع باعث ایجاد ظاهری جوان‌تر در فرد می‌شود.

جراحی از طریق ملتحمه (Transconjunctival Blepharoplasty)

این روش بیشتر در افراد جوان به کار می‌رود که پوستشان هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و قوام نسبتاً سفتی دارد. در این روش بدون آن که پوست دستکاری شود از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) کیسه‌های چربی زیر پلک برداشته می‌شود. مزیت این روش آن است که نیازی به ایجاد برش بر روی پوست ندارد.

نظر خود را اضافه کنید