تزریق چربی

تزریق چربی

گاهی برای برجسته کردن یا به اصطلاح کانتور کردن نواحی مختلف صورت از جمله گونه ها، نواحی Tear trough، خط نازولبیال و یا برطرف کردن چین و چروک صورت از تزریق چربی استفاده می گردد.

تزریق چربی به صورت اتولوگ (از خود شخص) بوده و میتوان آن را از نواحی اطراف ناف، سوپراپوبیک، پهلوها، کرال ران، مدیال زانو، باسن و یا بازروها برداشت نمود. این چربی خالص سازی شده و در نواحی مورد نظر تزریق می گردد. تزریق را می توان هم به صورت سرپایی و هم تحت بی هوشی عمومی انجام داد. لازم به ذکر است که کار را باید حداقل 2 مرتبه انجام داد تا ماندگاری آن بیشتر باشد.

اصلی ترین مزایای تزریق چربی:

سازگاری بافتی بدن میزبان
نسبتا دائمی بودن
طبیعی تر بودن ظاهر
شفاف و براق نمودن پوست با توجه به سلول های بنیادی درون لیپوسیت های موجود در چربی

معایب تزریق چربی

نسبت به پرکننده های بسته بندی شده تهیه و آماده سازی بافت چربی برای تزریق، طولانی تر است.
در هر حال یک عمل جراحی محسوب می شود و ریسک بالایی دارد.
با وجود اینکه در مقایسه با پرکننده های پوستی، تزریق چربی ماندگاری بیشتر دارد ولی گران تر است.
نسبت به موارد دیگر ماندگاری بالاتری دارد، اما این بازه بطور دقیق قابل پیشبینی نیست و از چند روز تا چند سال می تواند متغیر باشد!
ممکن است برای تاثیر بهتر، شما مجبور به تکرار تزریق شوید.
بر خلاف ژل های هیالورونیک اسید که با یک تزریق به حالت اولیه بازمی گردند، در صورت پشیمانی راهی برای جذب چربی وجود ندارد.
در تزریق چربی نتیجه کار بیشتر به پف شباهت دارد و معمولا برای پر کردن صورت بکار می رود، در حالیکه ژل قابلیت فرم دهی بالایی دارد و از زمان رواج آن در دنیای زیباسازی و جوانسازی صورت، کاربرد فراوان تری نسبت به چربی دارد.

تزریق به صورت

صورت اولین جایی است که آثار پیری در آن ظاهر می‌شود. زیرا، چربی صورت با گذر زمان به دلیل افزایش سن و از بین رفتن مواد مغذی کم و کمتر می‌شود. این چربی از دست رفته موجب کاهش حجم بخش‌های مختلف صورت، خصوصاً زیر چشم، گونه، لب و … می‌شود. بنابراین تزریق به صورت، معمولاً برای نواحی زیر استفاده می‌گردد:

تزریق به زیر چشم

تزریق به زیر چشم معمولاً دلایل مختلفی دارد. نازک و البته حساس بودن پوست دور چشم باعث می‌شود که اثر اشعه آفتاب و افزایش سن بیشتر از قسمت‌های دیگر صورت روی آن نمایان شود. به همین خاطر برای رفع تیرگی و کبودی دور چشم و از بین بردن چین وچروک از تزریق فیلر استفاده می‌شود.

تزریق به گونه

گونه، یکی از قسمت‌های از صورت است که در زیبایی افراد تأثیر شگرفی دارد! تزریق به گونه معمولاً بنا به یکی از دلایل زیر انجام می شود :

افزایش سن و افتادگی گونه
رژیم لاغری و از بین رفتن حجم گونه ها
دلایل ژنتیکی و مادرزادی
تزریق به لب

روش های مختلفی برای بزرگ کردن و افزایش حجم لب، وجود دارد که یکی از بهترینشان تزریق به لب از بدن خود فرد است! روش انجام این کار به خود بیمار بستگی دارد. به عبارت دیگر شما می توانید تزریق با به یک لب و یا هر دوی آن ها انجام دهید. استفاده از این روش در مقایسه با سایر روش ها مانند تزریق ژل و کاشت پروتز عوارض کمتری دارد.

هیچ گاه نمی توان گفت تزریق ژل بهتر است یا چربی، با توجه به شرایط هر فرد پزشک باید تشخیص دهد که آیا ژل مناسب است یا چربی.

به طور معمول تزریق به صورت 1 ساعت طول خواهد کشید اما این زمان در نقاط دیگر متفاوت است. مثلا در سینه و یا باسن ممکن است تا 3 ساعت زمان نیاز باشد.

بله قطعا. یکی از مزایای خوب این تزریق این است که شما پس از آن می توانید به راحتی حرکت کنید و کارهای روزمره خود را نیز انجام دهد

مطمئنا باید یک مقدار چربی برای برداشته شدن و تزریق شدن داشته باشید. به همین دلیل اگر چربی بدنتان کم باشد، با مشکل مواجه خواهید شد. البته این مقدار چربی برای سینه، ران و … کمی بیشتر خواهد بود، پزشک پیش از عمل بدن شما را برای چربی مورد نیاز بررسی و به شما اعلام می کند.

مقدار درد بستگی به نوع عمل شما دارد. به طور کلی تزریق در ناحیه صورت درد کمتری را نسبت به تزریق در ران و سینه دارد. به این دلیل که هنگام تزریق به صورت، مقدار چربی انتقال داده شده کمتر است. البته پزشک به روش های مختلف منجمله بی حسی موضعی درد را کنترل می کند.

نظر خود را اضافه کنید

    شما با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید.